Pora na relaks!

Odpręż się i ...

"Każdy ma swoją jedyną i niepowtarzalną ścieżkę życia. Gdy będziesz już umiał wsłuchać się w głos własnego serca, to ono samo poprowadzi cię przez życie, zobaczysz."

Podążaj za kropką

Wdech
Przerwa
Wydech
Przerwa

Podążaj za swoim oddechem, który powinien być wolny i głęboki. Oddychaj lekko i równomiernie. Głębokość oddechu ma bardzo duże znaczenie dla Twojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Ze względu na duże zapotrzebowanie tlenu, funkcjonowanie mózgu w dużej mierze zależy od jakości Twojego oddechu. Prawidłowy, pogłębiony oddech podnosząc poziom oksytocyny, dopaminy i prolaktyny oraz obniżając poziom kortyzolu, przywraca równowagę w biochemii mózgu oraz łagodzi stres. Gdy oddychasz świadomie i głęboko, częściej jesteś obecny tu i teraz, a tym samym pełniej angażujesz się w wykonywane czynności.
Świadomy, odpowiednio długi i głęboki oddech, praktykowany codziennie, może wnieść wiele dobrego do Twojego życia zawodowego i osobistego. Pomoże Ci połączyć Twoje wnętrze z ciałem oraz być bardziej świadomym jego potrzeb fizycznych i emocjonalnych. Poza tym stopniowo zmniejszać się będzie poziom Twojego stresu, a jego miejsce zajmie zdystansowane podejście do wielu spraw. Polepszy się też Twój sen i zwiększy wydajność umysłowa. Większe panowanie nad emocjami, nie przez ich tłumienie, a świadome wybieranie reakcji na to, co Cię spotyka, wpłynie również na Twoje relacje z innymi.